Dziś jest: wtorek, 30 September 2014
Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 
DDA
DWANAŚCIE KROKÓW
1. Przyznaliśmy, że jesteśmy bezsilni wobec alkoholu, że przestaliśmy kierować własnym życiem.
DWANAŚCIE TRADYCJI
1. Nasze wspólne dobro powinno być najważniejsze, wyzdrowienie każdego z nas zależy bowiem od jedności Anonimowych Alkoholików.
Reklama
STATYSTYKI ODWIEDZIN
mod_vvisit_counterOdwiedziny dziś2054
mod_vvisit_counterWszystkich odwiedzających1078447

Witamy, Gościu
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Jak pomóc DDA?

Jak pomóc DDA? 3 lata, 2 mies. temu #1

• Joanna
Witajcie. Pirwszy raz piszę na forum(jakimkolwiek forum). Potrzebuję pomocy. Mój 21 letni siostrzeniec jest wg mnie DDA.Nie rdzi sobie z najprostrzymi sprawami zycia codziennego. SAMOOCENA NA ZERO.A poza tym zdarzaja mu sie ciagi alkoholowe.Chialabym go jakos przekonac do uczestnictwa w terapii...Jakich argumentów mam uzyc...nie chialabym go przestraszyc......

Odp: Jak pomóc DDA? 3 lata, 2 mies. temu #2

• Ola
Witaj, po pierwsze nie możesz nakłaniać nikogo do uczestnictwa w terapii wbrew jego woli, inicjatywa powinna sama wyjść od Twojego siostrzeńca. Jeżeli człowiek jest na to gotowy i ma motywację do zmiany to sam zaczyna szukać pomocy. Jeśli motywacja jest zewnętrzna to chłopak prędzej czy później zrezygnuje z terapii. Pozdrawiam

Odp: Jak pomóc DDA? 3 lata, 2 mies. temu #3

• Eda
Zgadzam się. Zmuszanie do terapii przynosi odwrotne skutki....my DDA musimy sami dojrzeć do takiej decyzji, nie jest to łatwe. Trzymam kciuki za siostrzeńca...na pewno przyjdzie taki moment, że sam poczuje potrzebę pomocy.

Odp: Jak pomóc DDA? 3 lata, 2 mies. temu #4

• Majka
Jestem DDA przeszłam ta całą drogę i znalazłam się w miesjcu gdzie mam przed sobą szeroko otwarte drzwi...wiem ze wielu z was jest na poczatku tej drogi i chce wam podać rękę.

Trzeba zrozumieć,że z dzieciństwa wyniosło się nie tylko krzywdę i ból,ale i ogromną siłę do budowania własnego życia.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.14 sekundy

Nasze strony:

2010-2011 (c) www.dda.charaktery.eu

redakcja | reklama | prenumerata | forum | blogi | sklep